Aydınlık Avrupa

Medya'nın Halleri

Aydın Engin PYD ile komşu olmak istiyor

Cumhuriyet gazetesinin “Yetmez ama evet”çi yazarı Aydın Engin, dün yayımlanan yazısısnda Kuzey Suriye’deki PYD/PKK varlığını savundu ve Türkiye’nin Kürt koridoruna müdahale etmemesini istedi.

aydin engin pyd ile komsu olmak istiyor h72526 b4c5c

Bütün Kürtleri PYD ile özleştiren Engin, terör örgütüne yönelik tepkileri Kürtlere düşmanlık yapılıyormuşçasına aktardı. Suriye’nin bölünüp Kürt devleti kurulmasını  “bizlere Kürtlerle komşu olmanın Türkiye için nasıl bir tehlike oluşturacağını hatta neden bir tehlike oluşturacağını bir açıklasınlar” sözleriyle savunan Engin’in yazıdan bazı satırlar:

“Güvenlik zirvesinde bir araya gelen anlı şanlı devlet kurumlarının tepesindekiler Kürtlerle, komşu olmanın bizlere nasıl bir tehlike oluşturacağını bizim anlayabileceğimiz ve bizim ikna olabileceğimiz bir açıklıkla anlatmak yerine ‘Biz tehlike dediysek tehlikedir. Nokta’ mantığının ardına sığınıyorlar. 
Yemezler... 
Bizi aptal sanmasınlar ve bizlere Kürtlerle komşu olmanın Türkiye için nasıl bir tehlike oluşturacağını hatta neden bir tehlike oluşturacağını bir açıklasınlar.”
 
 
 
 
 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.