Aydınlık Avrupa

Medya'nın Halleri

Yandaşlara tasfiye başladı

yandaslara tasfiye basladi h71806 a4832

AKP’nin tek başına iktidarını kaybetmesinin ardından kavgaya başlayan yandaş yazarların birbirlerini suçlayan açıklamaları devam ediyor. Seçimlerin ardından havuz medyasında büyük tasfiye beklenirken, ilk kovulan isimler Sevilay Yükselir ve Melih Altınok oldu 
 
 
Seçimler ardından havuz medyasına bağlı yazarların birbirlerini suçlayan yazıları devam ediyor. Yandaşların kavgasının yanısıra havuz medyasında tasfiye başladı. 
 
 
Sabah gazetesi köşe yazarı ve a Haber sunucusu Sevilay Yükselir’in işine son verildi. Kısa süre öncesinae kadar Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’ye en büyük desteği veren isimlerden biri olan ve havuz meedyasına bağlı A Haber’de de program yapan Yükselir, seçimlerden önce yaptığı “HDP Meclis’e girmeli” açıklamasıyla yandaşların tepkisini çekmişti. 
 
 
Yükselir’in Sabah gazetesinden kovulmasının sebebi, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın “HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar” şeklindeki sözlerine yönelik eleştirileri oldu. Akdoğan’ı Twitter’dan eleştiren Yükselir, şu mesajları paylaşmıştı: 
 
 
“Kargaların bazıları beni döneklikle suçluyormuş.Haklılar çünkü şakşakçılıkları ile kayıp ettirdikleri 12 puanı kamufle için başka yol yok! ‘Kim bu kargalar?’ diye mi soruyorsunuz. AK Parti’nin kaybına sebep olan ve olmaya da devam eden. İşte onlardan biri.. Akdoğan ve onun gibi siyasi analiz yetisi sıfırlar konuşmaya devam ettikçe kayıp devam edecek. Davutoğlu’nun ilk icraatı YA’ya sus demek olmalı.” 
 
 
Haberi Twitter hesabından doğrulayan Yükselir, “Seçim süreci boyunca HDP’nin barajı geçmesi ve oy desteğim benimsemediğinden işime son verdi. Her şeyin hayırlısı olsun. Gazeteciliğe devam” mesajını yazdı. 
 
 
YANDAŞ ALTINOK DA KOVULDU 
 
 
Show TV’nin Ciner Grubuna devri ile birlikte kanalda yeni yapılanmalar başladı. Kanalda bir süredir “Güne Merhaba” isimli programı sunan yandaş gazeteci Melih Altınok’un programı yayından kaldırıldı. 
 
 
Programının kaldırılmasını Twitter’dan duyuran Altıok, “Merkez medyada ilk seçim sonuçları gelmeye başladı. Ciner, Show TV’de yayınlanan Güne Merhaba programımıza son verdi!” yazdı.  
 
 
Melih Altınok, TMSF’nin Show TV’ye el koymasının ardından göreve başlatılmıştı. 
 
 
‘Makaracılara sahip çıkınca’ 
 
 
‘TRUVA ATLARI KİŞNEMEYE BAŞLADI!’ 
 
 
Haber7.com’un yandaş yazarlarından Esra Elönü, yandaş medyadaki AKP eleştirilerinin ardından sert açıklamalarda bulundu.  
 
 
Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir ve Karar.com haber sitesi Mehmet Ocaktan’ı hedef alan Esra Elönü, “Truva atları kişnemeye başladı!” dedi. 
 
 
Esra Elönü, Sevilay Yükselir’in AKP’yi eleştirip “HDP barajı geçmeli” mesajı vermesi nedeniyle dün Haber 7’deki köşesinde “Şekerim düştü, Sevilayım düştü” başlıklı bir yazı kaleme aldı. 
 
 
Elönü yazısında AKP’yi eleştiren yandaş yazarlara “Düşenin değil düşürenin dostları, lağım borularını açtı. Bismillah. Allah bizi terk etmesin yeter. Allah zaferi ertelediyse biz bir şey söylüyordur. İslamcı lolipoplar gibi eski yaraları yalayarak iktidara vurma zamanı değil, asla vurmayacağım” dedi. 
 
 
BAYRAMOĞLU: İLK KIRILMA 
 
 
Haziran depremi başlıklı yazısında “2002 Kasım’ında başlayan öykü ilk büyük kırılmayı yaşadı” yorumunda bulunan Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, AKP’nin yüzde 9 civarında oy kaybetmesi, tek başına iktidar olma imkanını kaybetmesi başka türlü tarif edilemeyeceğini belirtti. Bayramoğlu, yazısında şunları belirtti: 
 
 
“Özellikle Tayyip Erdoğan’ın son aylarda kişisel tercihiyle başkanlık sistemini zorlaması, çözüm süreci gibi konularda öne çıkması, koyduğu ağırlıkla hükümeti dar bir alana hapsetmesi bunlar arasında ayrı bir yer tutuyor. 
 
 
Seçim sonuçları bu tahribatın en açık ve yakın tercümesidir.” 
 
 
METİNER: KENDİ NEFSİMİZE YENİLDİK 
 
 
AKP İstanbul 3. Bölge’den vekil seçilen Star yazarı Mehmet Metiner, Star’da “Yeniden ve her daim Bismillah” başlığıyla yayımlanan yazıda 7 Haziran seçimleride partisinin yaşadığı oy kaybına ilişkin olarak, “ilahi uyarı” yorumunda bulundu. AKP’nin seçim yenilgisini Hz. Muhammed’in katıldığı savaşlarla kıyaslayan Metiner, “Uhud’da yenilmedi Peygamber, ama zafer de kazanamadı. 
 
 
Ders çıkaracağız elbet. Kendi siyasal ikbalini her şeyin üstünde tutan ganimetçilerin bugün de olabileceğini unutmayacağız. 
 
 
Oturduğu yerden AK Parti’nin başarısızlığı üzerinden kendisine yeni bir ikbal kapısı arayanları da...” dedi. “Kendimizi yeniden onaracağız” diyen Metiner, “Diğer partiler sevinmesinler. Çünkü biz onlara değil, kendimize yenildik. Kendi nefsimize yenildik. Kimilerinin kibrine kurban olduk. Kimilerinin şahsi hesaplarına...” ifadesini kullandı.  
 
 
 
 
 
 
 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.