Aydınlık Avrupa

AYDINLIK'TA BUGÜN

Günün Karikatürü

01karikatur 22

Reklam

ukanalgif

 

 

abone12

 

Bilim ve Ütopya Haziran 2015

Bilimveutopya haziran sayisi 2015

 

Teori Haziran 2015 

Teori Haziran sayisi 2015   

 

Türk Kitap Dünyası

Sipariş için Resime Tıklayın

 logo87

Dünya

Vatan Partisi Prof. Samir Amin ile buluştu

Vatan Partisi Mısır Temsilcisi Onur Sinan Güzaltan arasında gerçekleşen görüşmede PKK’ya karşı gerçekleştirilen operasyonlar, Suriye’deki son durum ve Mısır’da siyasi durum başta olmak üzere Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

vatan partisi prof samir amin ile bulustu h76502 9e6cd

Vatan Partisi, uluslararası temasları çerçevesinde dünyanın önde gelen Marksist ekonomist Prof. Samir Amin ile Kahire’de görüştü. Prof. Samir Amin ve Vatan Partisi Mısır Temsilcisi Onur Sinan Güzaltan arasında gerçekleşen görüşmede PKK’ya karşı gerçekleştirilen operasyonlar, Suriye’deki son durum ve Mısır’da siyasi durum başta olmak üzere Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Prof. Amin, bölgede ABD emperyalizminin planları doğrultusunda işgaller ve iç çatışmalar yaşandığını belirtirken, son dönemde Washington’un Ortadoğu politikalarının çıkmaza girdiğine dikkat çekti. Vatan Partisi’nin ve bölgedeki diğer ilerici güçlerin, emperyalizme karşı bölge ülkelerini bir araya getirme çabalarının önemli olduğunu belirten Amin bu çabaları desteklediğini vurguladı.


ATATÜRK VE NASIR BENZERLİĞİ


Mustafa Kemal Atatürk ve Cemal Abdul Nasır arasındaki benzerliklere dikkat çeken Amin, Ortadoğu’da emperyalizme karşı mücadele ve sosyal hareketler iç içe geçmiştir” ifadelerini kullandı. 
Mısır Devlet Başkanı El-Sisi’nin önünde 2 seçenek olduğunu belirten Samir Amin, “Ya Nasır’ın yolunda ilerleyip halkın desteğini alacak ya da burjuvazinin isteklerine boyun eğecek” diye konuştu.
Vatan Partisi’nin önümüzdeki aylarda düzenlemesi muhtemel olan Ortadoğu konferansı davetini olumlu karşılayan Amin, emperyalizme karşı mücadelenin sürmesi gerektiğini belirtti.

 

 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.