Aydınlık Avrupa

AYDINLIK'TA BUGÜN

Günün Karikatürü

01karikatur 22

Reklam

ukanalgif

 

 

abone12

 

Bilim ve Ütopya Haziran 2015

Bilimveutopya haziran sayisi 2015

 

Teori Haziran 2015 

Teori Haziran sayisi 2015   

 

Türk Kitap Dünyası

Sipariş için Resime Tıklayın

 logo87

Dünya

Laricani: Koalisyon IŞİD’i cesaretlendirdi

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, 4. Uluslararası Parlamentolar Birliği Zirvesi Toplantısı’na katılmak için gittiği ABD’nin New York kentinde BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ile bir araya geldiği ikili görüşmede terör tehlikesinin dünya çapında yayılması olayına dikkat çekti.

laricani koalisyon isidi cesaretlendirdi h76232 834fb

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, New York’ta BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’la görüştü. İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, 4. Uluslararası Parlamentolar Birliği Zirvesi Toplantısı’na katılmak için gittiği ABD’nin New York kentinde BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ile bir araya geldiği ikili görüşmede terör tehlikesinin dünya çapında yayılması olayına dikkat çekti.
Laricani, Moon ile bir araya geldiği bu ikili görüşmede “Bir yandan teröristlerin sahip olduğu mali ve askeri kaynaklar ve diğer taraftan ise bölge yönetimlerine hakim olan kargaşa ortamı bölge durumunu kontrol edilemez bir hale getirmiştir” dedi.İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani sözlerinin bir diğer kısmında ise teröristlerin Irak, Yemen ve Suriye’deki varlığını hatırlatarak, “IŞİD karşıtı koalisyon pratikte bu terör grubunun daha da cesaretlenmesine neden olmuştur ve güçlü ülkeler IŞİD ile mücadele konusunda göze çarpar bir ilerleme sağlayamamıştır” dedi. Laricani, Suudi Arabistan’ın Yemen’e karşı başlattığı savaş konusunda ise “Bu savaş bölgede çok büyük sorunlara yol açabilir” ifadesini kullandı. New York’ta gerçekleşen bu görüşmede BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ise İran İslam Cumhuriyeti heyetinin 4. Uluslararası Parlamentolar Birliği Zirvesi Toplantısı’na katılması nedeni ile duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İran’ın bölgesel ve uluslararası konularda daha aktif bir rol üstlenmesini istedi.

 

 

 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.