Aydınlık Avrupa

AYDINLIK'TA BUGÜN

Günün Karikatürü

01karikatur 22

Reklam

ukanalgif

 

 

abone12

 

Bilim ve Ütopya Haziran 2015

Bilimveutopya haziran sayisi 2015

 

Teori Haziran 2015 

Teori Haziran sayisi 2015   

 

Türk Kitap Dünyası

Sipariş için Resime Tıklayın

 logo87

Dünya

Eylemcilerden Lübnan Hükümeti’ne 3 gün süre

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta ülkedeki ‘Hükümet İstifa’ protestoları için toplanan binlerce kişi, yetkililere 3 gün süre verdi.

eylemcilerden lubnan hukumetine 3 gun sure h76114 143d8

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta ülkedeki ‘Hükümet İstifa’ protestoları için toplanan binlerce kişi, yetkililere 3 gün süre verdi. Sosyal medya üzerinden başlatılan “kokunuz çıktı” kampanyasına öncülük edenler ve sivil toplum kuruluşlarının çağrısıyla başkentin Şüheda ve Riyad es-Sulh meydanlarında bir araya gelen binlerce Beyrutlu, yetkililere, taleplerine yanıt vermek ve ülkedeki siyasi, iktisadi ve sosyal sorunları çözmeleri için 3 gün mühlet vererek gösterileri sonlandırdı. Göstericiler “siyasi yolsuzluk”, “halk rejimin düşmesini istiyor”, “halk yolsuzluk yönetiminin düşmesini istiyor” ve “hepiniz aynısınız” sloganları atarak cumhurbaşkanı seçimi yapılması çağrısında bulunmuştu.
Lübnan Meclisi’ndeki cumhurbaşkanı seçimi, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için bir yılı aşkın süredir 27 kez ertelendi. Başkentte çöplerin 1 aydan fazla süredir toplanmaması nedeniyle sosyal medya üzerinde “kokunuz çıktı” sloganıyla bir araya gelen binlerce kişi gösteriler başlatmıştı.
 
 
 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.