Aydınlık Avrupa

Avrupa

Hollanda’daki Türk gençliğinin kalbi Mehmetçikler için atıyor

Amsterdam10 9
Son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör olayları ve şehit haberleri ile uyanıyoruz. Bu tarifsiz acıyı sadece Türkiye’dekiler değil, dünyanın her yerinde yaşayan Türk vatandaşları hissediyor.
 
 
Her bir şehit haberinde insanlar öfkeleniyor ve terörü lanetliyor. Aynı şekilde Avrupa’da yaşayan Türkler de bu öfkeyi ve acıyı yaşıyor. Elbette öfkemize yenik düşüp emperyalist oyunlara gelmememiz gerekiyor. Ama şehitlerimizide asla unutmamalı ve unutturmamalıyız.
 
 
İşte tam da burada Türk gençleri devreye giriyor. Avrupa’nın farklı şehirlerinde farklı kesimlerden ve farklı siyasi ideolojilerden olan Türk gençleri, ailelerini de alıp şehitlerimiz için yürüyüşlere katılıyor ve Türk bayrağının altında birlik mesajı veriyorlar.
 
 
10 Eylül perşembe akşamı da yine TGB Hollanda’nın önderliğinde şehitlerimiz için bir yürüyüş gerçekleşti.
 
 
Yürüyüşte yaklaşık 1000 vatandaşımız şehitlerimizin isimlerini tek tek andı ve onlar için saygı duruşunda bulundu.
 
 
Uzun bir yürüyüşün ardından TGB Hollanda Genel Başkan’ı Mustafa Selçuk Hollandaca basın açıklaması yaptı.
 
 
Basın açıklamasında birlik ve beraberlik mesajı veren Selçuk PKK’nın emperyalist güçler tarafından kullanılan bir maşa olduğunu vurguladı. Selçuk aynı zamanda Avrupa basınını da şu sözlerle eleştirdi; “PKK, Kürt İşçi Partisi değil, bir terör örgütüdür. PKK ile savaşmak Kürtler ile savaşmak değildir, teröristler ile savaşmaktır. Avrupa basını her ne kadar PKK’yı Kürtlerin işçi ve özgürlük partisi olarak lanse etse de bizler bunun gerçek olmadığını biliyoruz ve Türk-Kürt kardeşliğinden vazgeçmiyoruz.”
 
 
Bu savaş Kürt ile Türk'ün, Amerikan emperyalizmine ve onun taşeronu olan hain terör örgütü PKK'ya karşı birlikte yürüttüğü meşru bir savaştır.
 
 
Avrupada yaşayan vatansever Türk gençleri olarak haykırıyoruz: Hepimiz Mehmet'iz, PKK'ya yeteriz.
 
 
 
 
 
Özlem Şahin
 
 
Amsterdam 10 9 2
Amsterdam 10 9 3
IMG 2031
 
 
 
 
 
 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.