Aydınlık Avrupa

Avrupa

AVRUPA'DAKİ VATANSEVERLER, PKK TERÖRÜNE KARŞI BİRLEŞTİ!

 Türkiye'nin toprak bütünlüğünü hedef alan PKK terörüne karşı Avrupa'da faaliyet gösteren Türk dernekleri kitlesel gösteriler düzenlediler. Avrupa'daki vatanseverler Türkiye için ayağa kalktı. 
 
tgb avrupa 2015
 
"ABD ve AB, PKK'yı destekleme"
 
Saygı duruşunun yapıldığı, İstiklal Marşı'nın okunduğu yürüyüşlerde, ABD ve Avrupa'nın PKK terör örgütüne verdiği destek yapılan konuşmalarda kınandı. Konuşmacılar özellikle açılım sürecindeki ihmallerin ve yanlış politikaların terör örgütünü şımartmasına işaret ettiler. Konuşmalarda Kürt-Türk kardeşliğine vurgu yapılırken, sömürgeci-yayılmacı devletlerin oyununa gelinmemesi gerektiği belirtildi. Türkiye'yi de bölmeyi amaçlayan ABD kaynaklı Büyük Ortadoğu Projesi'ne (BOP) karşı komşularla işbirliği yapılması gerektiği dile getirildi. 
 
 
Amsterdam, Frankfurt, Eindhoven, Berlin, Hannover, Hamburg, Mannheim, Münih Köln ve başka birçok ilde bir araya gelen vatanseverler tek yürek olarak haykırdılar: 
 
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ! 
 
MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ! 
 
KÜRT-TÜRK KARDEŞTİR, AMERİKA KALLEŞTİR!
 
EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER! 
 
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! 
 
HEPİMİZ MEHMED'İZ, BİZ TÜRKİYE'YİZ!
 
HERŞEY VATAN İÇİN!
 
 
Bazı şehirlerde ufak çaplı provokasyonların da olduğu "Mehmetçik Miting ve Yürüyüşleri"nin Türkiye'deki gidişata göre devam edebileceği kaydedildi.
 
 
 
Erdem Güneş
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.