Aydınlık Avrupa

Avrupa

TGB Köln: 'Hepimiz Mehmetçiğiz'

Almanya’nın Köln kentinde Türkiye'deki terör olayları “Gün birlik ve beraberlik günüdür” sloganıyla protesto edildi.

tgbkoln hepimiz mehmetcigiz 2015

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) tarafından Köln Katedrali önünde düzenlenen gösteride şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Yağmura rağmen binlerce göstericinin katıldığı eylemde Türk bayrakları ve üzerinde "Anavatımızla kardeşçe bağlıyız. Kürtler ve Türkler birlikte PKK terörüne karşı" ve "Hepimiz Mehmediz" yazan pankart ve dövizler taşındı. Gösteriye Köln'de yaşayanların yanı sıra çevre şehirlerde yaşayan vatandaşlar da destek verdi.
 
TGB Avrupa Başkanı Mustafa Tosun burada yaptığı açıklamada, Türk milletinin askerine sahip çıktığını belirterek, “Türkiye'de de olduğu gibi Avrupa'da da binlerce yurttaş, vatandaşımız sağ sol ayrımı olmaksızın Mehmetçiğimizin arkasında durmuş vaziyette. Bunu bugün Köln'de görüyoruz, bundan iki gün evvel Frankfurt’ta gördük Amsterdam'da gördük Eindhoven'da gördük. Avrupa'da Türkler de ayağa kalktı Mehmetçiğine, vatanına, ordusuna sahip çıkıyor” şeklinde konuştu.
 
Herkesi sağduyuya çağırdıklarını vurgulayan Tosun, şiddeti kesinlikle reddettiklerini kaydetti.
 
Vatandaşların provokasyona gelmemeleri yönünde uyaran Tosun, “Kürt de biziz, Türk de biziz. Çünkü biz Türk milletiyiz. Herkese çağrımız şiddetin olduğu yerden saldırıların olduğu yerden uzak olmaları” ifadesini kullandı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TGB Avrupa Genel Başkanı Mustafa Tosun'un yaptığı konuşmadan bir kesit.

Posted by TGB KÖLN on 13 Eylül 2015 Pazar

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.