Aydınlık Avrupa

Avrupa

Almanya'da Sınır kontrolleri Tekrar başladı

Almanya İçişleri Bakanı Maiziere, "Almanya şu dakikalarda geçici olarak sınırlarda yeniden kontroller yapıyor. Uygulamanın amacı ülkeye yeniden düzenli girişleri sağlamaktır" dedi.

sinirkontrolleribasladi almanya

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Almanya'nın yeniden sınır kontrollerini yaptığını söyledi.
 
Maiziere, Berlin'de yaptığı açıklamada, sınır kontrollerinin güvenlik açısından da gerekli olduğunu ifade etti.
 
" Almanya şu dakikalarda geçici olarak sınırlarda yenidensınır kontrolleri yapıyor. Ağırlık noktası şimdilik Avusturya sınırı olacak. Bu uygulamanın amacı Almanya'ya insan akınını sınırlamak ve ülkeye yeniden düzenli girişleri sağlamaktır" diyen Maiziere, bunun Schengen Anlaşması'na uygun olduğuna işaret etti.
 
Almanya'nın sığınmacıların korunması konusunda Avrupa'nın ve ulusal alandaki tüm direktiflere uyacağını ifade eden Maiziere, Dublin Sözleşmesi'nin hala geçerli olduğunu ve Avrupa yasalarına göre Almanya'nın, iltica talebinde bulunanların büyük bir bölümünden de sorumlu olmadığını kaydetti.
 
AB'ye üye tüm ülkelerin Dublin Sözleşmesi'ne uymasını isteyen Maiziere, ilgili AB üyesi ülkenin iltica talebinde bulunanları sadece kayıt altına alması değil, bu insanları iltica sürecinden de geçirmesi gerektiğini vurguladı.
 
Bu uygulama Avrupa'ya bir sinyaldir
İltica talebinde bulunanların da gidecekleri ülkeyi seçemeyeceğini bilmesi gerektiğini ifade eden Maiziere,  bunun Avrupa'da sığınmacıların dağıtılması sisteminin uygulandığı zaman da geçerli olacağını kaydetti.
 
Maiziere, Almanya'nın kendi insanı sorumluluklarını yerine getireceğini belirterek, "Bu uygulama Avrupa için bir sinyaldir" ifadesini kullandı.
 
Sınırlarda kontrol yapılmasının tüm sorunları çözemeyeceğini de bildiğini söyleyen Maiziere, sınırlarda düzenin sağlanması için zamana ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
 
AB İçişleri Bakanları Toplantısının yapılacağına işaret eden Maiziere, burada bu uygulama ile Yunanistan, İtalya ve gerekirse Macaristan'da sığınmacılar için bekleme bölgelerinin oluşturulması konusunun görüşüleceğini söyledi.
 
Maiziere, sınır kontrollerinin yapılacağı konusunun Avusturya'ya da iletildiğini sözlerine ekledi.
Almanya İçişleri Bakanı Maiziere, " Almanya şu dakikalarda geçici olarak sınırlarda yenidensınır kontrolleri yapıyor. Bu uygulamanın amacı Almanya'ya yeniden düzenli girişleri sağlamaktır" dedi.
 
AB Komisyonu geçici kontrollerin Schengen'e uygun olduğunu bildirdi
avrupa birliği (AB) Komisyonu, Almanya'nın Avusturya sınırında sığınmacı krizinden dolayı geçici kontrollere başlamasının Schengen Anlaşması'na uygun olduğunu bildirdi.
 
Komisyon'un durumu yakından izlediği ve AB Konseyi ile Parlamentosu'nu bilgilendireceği belirtilen açıklamada, "Çabalarımızın esas amacı, üye ülkeler arasında normal Schengen sistemine yani açık sınırlara en uygun zamanda geçiştir" ifadesi kullanıldı.
 
Açıklamada, Almanya'nın kararının, AB Komisyonu'nun sığınmacı krizine karşı teklif ettiği önlemlerin üzerinde uzlaşılması gerektiğinin önemine işaret ettiği bildirildi.
 
Öte yandan, AB Adalet ve İçişleri Konseyi toplanacak. Brüksel'de yapılacak bu toplantıda ana gündem sığınmacılar konusu olacak.
 
 
 
 
 
AA
 
 
 
 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.