Aydınlık Avrupa

Avrupa

Mülteci izdihamı rekor kırdı

Avusturya polisinin dün yaptığı açıklamada pazartesi Budapeşte’den ayrılarak Viyana’ya gelen göçmen sayısının 3 bin 650’yi aştığını bildirmesi, bu yıl içinde gerçekleşen günlük göç akımlarının en büyüğü olarak kaydedildi.

multeci izdihami rekor kirdi h76193 c0698

Makedonya ve Avusturya’dan geçerek Almanya’ya ulaşmaya çalışan mültecilerin sayısı her geçen gün artıyor. Avusturya polisinin dün yaptığı açıklamada pazartesi Budapeşte’den ayrılarak Viyana’ya gelen göçmen sayısının 3 bin 650’yi aştığını bildirmesi, bu yıl içinde gerçekleşen günlük göç akımlarının en büyüğü olarak kaydedildi. Yüzlerce göçmeni taşıyan trenlerin Macaristan sınırında birkaç saat bekletildiktan sonra Avusturya’ya ulaşmasının ardından, 3 bin 650’den fazla kişinin Viyana’ya geldiği bildirildi. Pazartesiyi salıya bağlayan geceyi Viyana’daki Westbahnhof Garı’nda geçiren mültecilerin çoğunluğu, Suriyelilere mülteci statüsü verme koşullarını hafifleten Almanya’ya doğru yaptıkları yolculuğa buradan devam etti.“ALMANYA, ALMANYA!”
Pazartesiye kadar kalkış izni engellenen trenlere akın eden mültecilerin oluşturduğu kalabalık sebebiyle Budapeşte uluslararası tren istasyonunda trafik askıya alındı ve istasyon tahliye edildi. Önce Avusturya’ya ardından Almanya’ya ulaşmak isteren binlerce mültecinin olduğu gar, polis tarafından boşaltılmaya başlandı. Herhangi bir karşı koyma gerçekleşmemesi sebebiyle kaza raporunun olmadığı bu tahliye işlemi yaşanan insanlık dramını bir kez daha gözler önüne serdi. Çıkışa doğru yönlendirilmeleriyle ağlayarak çığlık atmaya başlayan mülteciler “Almanya, Almanya!” “Biz ayrılmak istiyoruz” diyerek istasyonun önünde protesto gerçekleştirdi.

 

 

 

 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.