Aydınlık Avrupa

Avrupa

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olmayanlar oy kullanamayacak

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olmayan yurtdışı seçmenler, Türkiye’de 1 Kasım’da yapılacak milletvekili seçimlerinde oy kullanamayacak. Yurt Dışı Seçmen Listesi bugünden itibaren askıya çıkıyor. Listeler 10 Eylül’de askıdan indirilecek.

280520151316163497961haber

Yurtdışında yaşayan seçmenler, Türkiye’de 1 Kasım’da yapılacak milletvekili seçimi için  8 Ekim’den itibaren oy kullanabilecek. Ancak Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmayan seçmenler oy veremeyecek

 

30 GÜMRÜK KAPISI

 

YSK, 1 Kasım’da, yurt dışı seçmeninin toplam 30 kara, havaalanı ve liman gümrük kapılarında oy kullanılabileceğini belirledi. Buna göre belirlenen gümrük kapılarında 8 Ekim Perşembe günü saat 08.00’de oy verme işlemi başlayacak. Her gün 24 saat boyunca oy verilebilecek. Gümrük kapılarında 1 Kasım pazar günü saat 17.00’de oy verme işlemleri tamamlanacak. Sandık kurulacak bazı gümrük ve havaalanları şunlar: Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli ve Dereköy kara gümrük kapıları, Şakirpaşa,  Esenboğa, Antalya, Gaziantep, Atatürk, Sabiha Gökçen, Adnan Menderes, Dalaman ve Bodrum-Milas Havaalanları ile Kuşadası ve Ayvalık Liman Gümrük Kapısı.

 

 

 

 

Visit the new site http://lbetting.co.uk/ for a ladbrokes review.